Muškárske prúty sú určené na lov s umelou muškou a sú najdôležitejšou súčasťou výbavy každého muškára. Poradíme Vám pri ich výbere.

Čo je to muškárenie?

Muškárenie je spôsob rybolovu, ktorý je často v rybolove označovaný aj ako “kráľovská disciplína”, ktorá napodobňuje mušky alebo malé rybky, ktorými sa živia ryby. Muškárenie sa používa na lov rôznych druhov rýb, ktoré nájdeme aj v Slovenských riekach ako napr. pstruhy, lipne, jalce, rôzne dravé ryby dokonca aj na kráľovnú našich vôd Hlavátku podunajskú.Existuje niekoľko spôsobov muškárenia, lov na suchú mušku, mokrú mušku, nymfy, streamre. Lov muškárením môžete využiť rovnako na jazerách ako na riekach.

Špecifikácia muškárskych prútov

Muškársky prút je najdôležitejšia súčasť muškárskej výbavy. S klasickou udicou sa muškársky prút nedá porovnať. Prúty musia byť extrémne ľahké, pevné a pružné aby dokázali muškárskej šnúre dodať potrebnú energiu a pri švihu dopraviť nástrahu do miest kde sa loví. Nízka váha muškárskeho prútu je dôležitá aj kvôli tomu, že muškársky prút sa pri love len zriedka odkladá z ruky. Najbežnejšie typy muškárskych prútov sú skladacie – z dvoch alebo viacerých častí. Pre správnu techniku lovu na mušku je dôležitý výber udice a šnúry, podľa váhy a typu muškárskej šnúry pre ktorú je určený a naopak. Na celom svete sa používa v stupnica AFTMA. V našom eshope pre rybárov si každý muškár vyberie muškársky prút podľa chuti. Ponúkame muškárske prúty pre začínajúcich muškárov, až po špičkové muškárske prúty.

Čo budete potrebovať na muškárenie

Okrem kvalitného muškárskeho prútu budete potrebovať aj muškársku šnúru, muškársky naviják, muškárske náväzce, umelé mušky, podberák. V našom rybárskom eshope nájdete aj veľký výber muškárskeho príslušenstva, krabičiek a viazačských pomôcok na výrobu vlastných umelých mušiek.

Muškárske sety

V našom rybárskom sortimente nájdete muškárske sety s ktorými jednoducho začnete s touto úžasnou technikou lovu bez starostí. Set muškárskej výbavy štandardne obsahuje vždy zladený muškársky prút, muškársky naviják a muškársku šnúru. V našej ponuke nájdete muškárske sety vhodné pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých muškárov. Naša ponuka muškárskych setov je spravidla cenovo výhodnejšia než nákup jednotlivých prvkov výbavy.

Zobrazených 1–12 z 13 výsledkov

Filter
Zobrazenie 9 24 36

Hends CSR Aftma 6 – 4 dielna

299,60 s DPH (249,67 bez DPH)
Úplne nové prúty s jedinečnými vlastnosťami. Bola zachovaná filozofia štvordielnych prútov s predĺžením. Nový je použitý materiál – Grafit IM

Scierra Symbiosis

135,00
Kvalitný muškársky prút od Scierry postavený na blanku z kombinácie pozdĺžnych sklenených vlakien a 30T japonským uhlíkovým vláknom.

Scierra Memento

154,00
Kvalitný muškársky prút postavený na 30T japonskom blanku ktorý je vhodný pre aj pre náročných muškárov.

Greys GR40

144,90
Muškárske prúty GR40 sú prvou líniou prútov Greys s rýchlejšou akciou.

Greys GR20

88,9193,36
Greys GR20 je rada, ktorá vám umožní si zaobstarať muškársky prút od značky Greys za veľmi priaznivú cenu, bez toho aby ste si museli priplácať navyše.

Shakespeare SIGMA SUPRA

49,9059,90
Nový model muškárských prútov od firmy Shakespeare. S modelmi radu Sigma Supra Fly ste schopný odchytať prakticky všetky revíry od

Shakespeare AGILITY Rise 2

64,9084,90
Táto kompaktná rada prútov čerpá inšpiráciu z tradičných muškárskych prútov, sú extrémne ľahké a poskytujú krásne presné chytanie na krátku vzdialenosť.

Shakespeare AGILITY 2 Fly

74,90104,90
Produkt známeho rybárskeho výrobcu firmy Shakespeare. Nový, vysoko výkonný, moderný a presný muškársky prút stredne rýchlej akcie, vyrobený z kvalitných

JAXON Intensa GTX Fly 4-diel

38,9042,90
Veľmi ľahký muškársky prút. Blank je postavený z TC 24 karbónu, ktorý je odolný s veľmi dobrou akciou pri zachovaní

JAXON Intensa GTX Fly 2-diel

38,90
Veľmi ľahký muškársky prút. Blank je postavený z TC 24 karbónu, ktorý je odolný s veľmi dobrou akciou pri zachovaní

GARBOLINO Distance Fly

65,9068,90
Distance Fly, moderná rada trojdielnych muškárskych prútov, v ktorej si ten svoj prút nájde začiatočník ale aj skúsený rybár. Prúty