Chystáte sa kúpiť nový prívlačový prút, ale neviete, pre ktorý sa rozhodnúť? Pomôžeme vám zistiť, aký druh udice je pre vás ten pravý a podľa akých parametrov si ho zo širokej ponuky vybrať.

Čo je to prívlač?

Prívlač je technika rybolovu určená na lov lososovitých a dravých rýb. Na tento druh rybolovu sa používa najmä umelá nástraha (najčastejšie imitácia živej rybky), ktorou sa imituje skutočný pohyb rybky, ktorá dravej rybe pripomína potravu. Pohyb umelej nástrahy sa pri tejto technike lovu rýb dosahuje nahadzovaním a priťahovaním návnady. Prívlačou je možné loviť z brehu ale aj za člnom, kedy imitáciu pohybu nástrahy umožňuje pohyb člnu, ide o hlbinnú prívlač alebo trolling. Samozrejme v našom eshope nájdete prívlačové prúty, navijáky a nástrahy na všetky spôsoby lovu prívlačou.

Aké ryby sa lovia na prívlač

Prívlačou je možné loviť všetky druhy dravých rýb. V našich rybárskych revíroch Slovenska bežne nájdete pstruha, štuku, sumca, ostrieža, zubáča aj boleňa dravého. Modernými ultraľahkými prívlačovými udicami je dokonca možné loviť aj nedravé ryby.

Aké typy prívlačových prútov poznáme

Na lov prívlačou sa používajú prívlačové prúty. Ich výber je dôležitý podľa toho akú rybu chcete loviť. Iný prívlačový prút si kúpite na lov pstruhov a iný na lov sumcov prívlačou. Ak sa neviete rozhodnúť a chcete si užiť lov viacerých druhov dravých rýb, v takom prípade je vhodná voľba univerzálneho prívlačového prútu. Tieto univerzálne prívlačové udice dokážu na úkor malých kompromisov zdolať akúkoľvek dravú rybu. Pri love rýb na prívlač netreba zabúdať aj na výber vhodnej prívlačovej nástrahy, prívlačového navijaka, prívlačového silonu a podobne. Všetko potrebné nájdete v našom rybárskom eshope.

Ako začať s lovom na prívlač?

Je veľké množstvo prívlačových prútov a navijákov – od ultra jemných, cez stredné až na ťažkú prívlač, vertikálnu prívlač, trolling, twitching, jigging. Ak s prívlačou začínate a neviete, ktorú výbavu si vybrať, pozrite si naše výhodné prívlačové sety alebo sa obráťte na našich odborníkov, ktorí vám poradia s výberom prútu, navijaku, nástrahy, silonu a všetkého čo na prívlač budete potrebovať. Vyskúšajte túto techniku lovu dravých rýb a s našim rybárskym vybavením si ju zamilujte.

Teleskopické alebo delené prívlačové prúty?

Hlavný rozdiel v týchto základných typoch prútov je prepravná dĺžka a hmotnosť. Teleskopické udice na prívlač sú ťažšie oproti deleným prútom. Teleskopické prúty majú menšiu prepravnú dĺžku, keďže sa dajú zložiť ale menšiu ohybnosť a pružnosť. Delené prívlačové prúty sú pevnejšie, ohybnejšie, ľahšie, majú rýchlejšiu akciu. Kontakt s rybou na delenej udici bude pre vás intenzívnejším zážitkom.

Zobrazených 1–12 z 36 výsledkov

Bočný panel
Zobrazenie 9 24 36

AbuGarcia Devil Spin

37,9044,90
Séria prívlačových prútov Devil je veľmi populárny, vďaka skvelému pomeru cena a výkon. Je primárne určená po začínajúcich rybárov, ktorí

AbuGarcia Venerate Eva Spin

68,15 59,97 s DPH (49,98 bez DPH)
Venerate je rovnováha funkcií a designu, ergonomicky atraktívny so zvýšeným výkonom. Kombinuje 24 tonový grafit s najnovšími komponentmi a novým

Berkley Cherrywood

25,4332,47
Prúty rady Cherywood sú ideálne pre začiatočníkov ale aj pokročilých rybárov ktorých prekvapí ľahkosť a stále obľúbená korková rukoväť.

Berkley E-Motion

59,9079,90
V modelovej rade E-Motion nájdete cenovo dostupné prívlačové prúty s blankom z 24T uhlíka, ktoré sú veľmi pevné, silné, citlivé a pritom veľmi tenké.

Berkley Fireflex

42,9052,90
Prúty FireFlex sú jedny z najpredávanejších prútov celosvetovo. Nájdete tu rôzne variácie na športový lov ostriežov až po prúty schopné zdolať kapitálne šťuky.

Berkley Lighting Shock Green

59,9074,90
Prívlačové prúty s technológiou ktorá sa začne používať vo veľkom pri výrobe prútov. Fantastický gumený grip, pevný blank výrazná farba.

Berkley Lighting Shock Red

59,90
Séria prívlačových prúrtov Berkley Lightning Shock Spinning ponúka fantastickú akciu so štýlovým blankom a jednoznačnou budúcnosťou.

Catkong HYPERIO 100g

42,9047,90
Rada CATKONG od slovenskej značky Delphin je zameraná na tie najväčšie ryby hlbín. HYPERIO predstavuje ľahký ale silný prút, určený

Delphin CALYPSO drop shot

49,90
Čistokrvný dropshot zo série Calypso je bezchybným prútom, ktorý ani milimeter nezaostáva za svojim agresívnym vizuálom. Blank prúta je kompletne

Delphin CALYPSO drop shot light

40,9045,90
Rozšírenie mimoriadne obľúbenej série Calypso o modely určené na prívlačový lov metódou Dropshot. Blanky lightových modelov sú kompletne postavené na

Delphin CALYPSO ultralight Spin

41,9043,90
Calypso ultra ligth je prútom stvoreným pre chytanie prívlačou s jemnými a ľahkými nástrahami. Prút je kompletne postavený na blanku

Delphin CATKONG monstro

59,90 s DPH (49,92 bez DPH)
Rada CATKONG od slovenskej značky Delphin je zameraná na tie najväčšie ryby hlbín. Výnimkou nie je ani prút Catkong MONSTRO,